• Karabaş Mah. Cebesoy Sk. No:2 D:3 - SERKAR İŞ MERKEZİ - İzmit - KOCAELİ

Pedikür Out, Medikal Bakım In

Türkiye’de Podoloji (Ayak Sağlığı Bilimi) çok yeni bir alan olduğundan, ayaklarına en iyi bakanlarımız Pedikür yaptırır. Düzenli Pediküre gidip bakımlı ayaklara kavuştuklarını düşünürken arka planda neler olur, bu yazıda değineceğiz.

Pedikür ile Medikal Bakım arasında ne farklar var;

  • Öncelikle Medikal Bakımda tırnak kenarındaki etler, pens ile kesilmez, yüksek devirde dönen özel frez uçlarla temizlenir. Pedikürde kesilen etler, sanki budanmış ağaç gibi daha da yoğun bir şekilde çıkar, medikal bakımda böyle bir sorununuz olmaz.
  • Pedikürde etler kesildiği için açık yara olur ve enfeksiyona yol açılabilir. Medikal Bakımda kesme işlemi yoktur.
  • Pedikürde  ayaklar suda bekletilerek hem ölü deri hem de canlı doku kabartılır ve törpülendiğinde, hem ölü hem de canlı doku irrite edilmiş olur. Bu da canlı dokunun uğradığı saldırı sonucunda daha da sertleşerek kalınlaşmasına neden olur. Düzenli Pedikürle çatlak topuk sahibi olabilirsiniz. Bunu evde banyoda yapacağınız ponza ile de sağlayabilirsiniz. Medikal Bakımda ölü deriye kuru çalışarak törpülenir ve canlı dokuya dokunulmaz.
  • Pedikür yapılan merkezlerin hemen hemen hepsinde kuru hava sterilizasyonu kullanılır. Bu cihazın steril etmediğini ne yazık ki bilmedikleri için bu cihazı kullanırlar. Hatta medikal bakım yapan merkezlerde de kullanılan sterilizasyonun otoklav olmasına dikkat etmelisiniz, ne yazık ki bazı Medikal Bakım yapan merkezlerde de yüksek yatırım maliyeti nedeniyle otoklav bulunmaz. Otoklavın önemi için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz

 

Her gün yeni bulgularla gelişen ve bize yeni olanaklar sunan bilim, artık ayak bakımı için daha güvenilir bir çözüm sunuyor.

Medikal Bakım hem ele hem de ayağa uygulanabilir.

El ve Ayakta problemler çözüldükten sonra, önleyici olarak 3-4 haftada bir yapılmalıdır. Ayrıca sorunsuz el ve ayakta da sorun olmaması için uygulanmalıdır.

Medikal Bakım, 3-4 haftada bir uzman kontrolünden geçerek, başlangıç aşamasındaki sorunların yakalanıp çözülmesine yarar. El ve Ayaklarınız her zaman güvenle bakımlı ve pozitif olur...

 

Çalıştığımız Markalar