• Karabaş Mah. Cebesoy Sk. No:2 D:3 - SERKAR İŞ MERKEZİ - İzmit - KOCAELİ
Lazer Epilasyon

 

TIRNAK BATMASININ NEDENLERİ

 Rahatsız ve sıkan ayakkabılar; tırnak batmasının en büyük nedenlerinden biri ayağı hem rahatsız eden hem de ayak tırnak şeklini bozan sıkı, topuklu, sivri uçlu ayakkabılardır. Bunun için ayak tırnağınızı sıkıştırmayacak ön tarafı rahat ayakkabılar giymeniz önerilir.

 

Yanlış tırnak kesimi; tırnakların yuvarlak ve gömük şekilde derin kesilmesi, aynı şekilde tırnağın deri altına doğru büyümesine neden olur. .

 

Pedikür; Yanlış uygulanan ve alelade yerlerde yapılan pedikür, tırnağın enfeksiyon kapmasına ve sonrasında batık yaşanmasına neden olur.

 

Yaralanmalar; tırnağın darbe alması ve zedelenmesi sonucu da tırnak batması görülür. Özellikle futbol oynayanların ve koşucuların sıklıkla karşılaştığı bir durumdur.

 

Genetik durum; eğer ailede tırnak batığı problemiyle yaşayan kşi/kişiler varsa, siz de tırnak batması sorunu ile karşılaşabilirsiniz

 

Enfeksiyon; tırnakta bulunan mantar vb. enfeksiyonlar tırnak yapısının kalınlaşması ve genişlemesi sonucu batık görülmesine neden olabilir.

 

Kemik yapısı; kimi insanların tırnakları normalden daha yuvarlak ya da tırnak kemiği normalden daha çıkık olabilmektedir. Bu da tırnak batmasına sebep olmaktadır.          

3TO  Tel Sistemi nasıl yapılır?

 Üzerinde kanca şekline getirilmiş eğrilikleri bulunan iki ayrı tel, tırnağın kenar noktalarına uygun bir şekilde konumlandırılır. Aratel olarak isimlendirilen ayrı yapıdaki bir diğer ile bu iki kanca şeklinde teller sıkıştırılır. Temelinde bu şekilde uygulanan 3TO tel uygulaması düzenli aralıklarla ayda bir aralıklarla aratel değişimi yapılarak uygulamanın devamlılığı sağlanır. Buna yönelik yine ilgili kişi tarafından kişiye tel uygulaması ve dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda da bilgilendirme yapılır. Uygulanan işlem ile tırnak batması 3to ile düzelir.

Çalıştığımız Markalar