• Karabaş Mah. Cebesoy Sk. No:2 D:3 - SERKAR İŞ MERKEZİ - İzmit - KOCAELİ
Lazer Epilasyon

 Nasır, daha çok derinin aşırı sürtünmeyle karşılaştığı yerlerde ortaya çıkar Nasırlar deri kalınlaşması ile seyreden bir deri hastalığıdır. Bütün sıkı ayakkabıların ve yüksek ökçelerin nasır oluşturabilmesine karşılık, nasır en çok ayaktaki çıkıntılarda, parmaklar arasında ve topukta ortaya çıkar.

Genellikle sürtünme ve basınç nasırın nedenidir. Tekrarlayan travmaya karşı cilt kendisini korumaya çalışır. Bunun sonucu olarak derinin yüzey hücreleri artarak deriyi kalınlaştırır.

Nasır tedavisinde önce, nasıra sebep olan basınç ve sürtünme ortadan kaldırılmalıdır. Her şeyden önce, buna kötü bir ayakkabı neden oluyorsa, bu hemen değiştirilmeli rahat, konforlu ve topuksuz ayakkabılar tercih edilmelidir. Nasır parmak arasındaysa, ise pamuk ya da özel silikon yastıkçık veya halka kullanılmalıdır. Bazen de kişiye özel yapılan ortopedik ayakkabıların kullanımı gerekebilir. Nasırlar uzman doktorlar kontrolünde, mümkünse ayak sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir merkezde tedavi ettirilmelidir.

Ünitemizde daha hijyenik ve sağlıklı olması ve nasırın tekrarlama riskini önlemek için, sertleşen tabakalar ağrısız bir şekilde özel cihazlarla temizlenir.

Çalıştığımız Markalar