• Karabaş Mah. Cebesoy Sk. No:2 D:3 - SERKAR İŞ MERKEZİ - İzmit - KOCAELİ

Batık Tırnak Nasıl Yapılır ?

Tırnak batması.. 3TO tel sistemi adı verilen yeni bir yöntem geliştirilmiştir. Bu yöntemi dişlerimize takılan diş teli gibi düşünebiliriz. Batan kenarlara mikro teller tutturularak tırnağın batan kısma doğru değil gerçekte olduğu gibi
düz uzaması sağlanır. 3TO sisteminin en güzel özelliği acısız ve ağrısız bir şekilde iyileşmeyi sağlayarak, acıyı hemen kesmesidir.
Tırnak artık düzgün bir şekilde uzayacak ve oluşan batık hastaya acı vermeyecektir. Bir çok yaştan hastaya rahatça uygulanabilen
yöntem başarısı ile çok sık tercih edilmeye başlanmıştı.

Ayak Detoksu ne işe yarar?

 • Sinir sistemine etkisi:  Beyin fonkisyonlarını güçlendiriyor, çalışma kabiliyeti yükseliyor, uyku düzeliyor. Beynin yeterli oksijenle doymasını sağlıyor.
 • Kardiovasküler sisteme etkisi: Kan damarlarını etkiliyor, kollestrolü gerekli düzeyde tutuyor, damar duvarlarında lipid oluşmasına engel oluyor, kan dolaşımının faaliyeti arttırıyor, tansiyonu dengeliyor. Hipertoni hastası olan insanlarda negatif iyonlar iyileşmesine yardımcı oluyor.
 • Kan dolaşımı sistemine etkisi:  Negatif iyonlar kan akımını yavaşlatıp kan pıhtılaşması periodunu uzatıyor, kandaki oksijen oranını yükseltiyor.
 • Çok iyi sonuçlar kosmetolojide görülüyor. Mesela negatif iyonlar ciltteki yanmış bölgelerin çok daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor, gerpis (uçuk) iyileştiriliyor.

4 Adımda Profesyonel Ayak Bakımının Önemi

 1. Gün boyunca yükünüzü taşıyan ayaklarınız için yapacağınız küçük dokunuşlar sizi uzun vadede can yakıcı problemlerden korur.
 2. Profesyonel Ayak Bakımını ayda bir kez yaptırırsanız ayaklarınız uzman bir göz tarafından kontrol edilmiş olur ve topuk sertleşmesi gibi cilt problemleri ile tırnak batması ya da tırnak deformasyonu gibi tırnak ile ilgili problemler kötüleşmeden kolayca düzeltilebilir, hatta oluşması önlenebilir.
 3. Profesyonel eller ve profesyonel cihazlar ile müdahale gördüğünüzde güvenle kendinizi teslim etmek, klasik pedikürden daha kolaydır.
 4. Kullanılan aletlerin steril olduğundan emin olursunuz. Aletlerin ve frezlerin  pakedi sizin yanınızda açılarak uygulamada kullanılır.

Nasırdan Bıktınız mı?

 • Profesyonel bir El Ayak Bakımı uzmanına nasırınızı temizletiniz.
 • Yürüme analizi yaptırarak, ayağınızda fazla basınç alan bölgeleri tespit ettirip, bu ölçüme  göre üretilmiş tabanlık kullanınız
 • Nasır oluşmasını sağlayan ayakkabılarınızdan kurtulunuz. Tabanlığınızı kullanabileceğiniz, Ayak Bakım uzmanı tarafından tavsiye edilen rahat ayakkabılar seçiniz ve önerilen destek ürünleri düzenli olarak kullanınız.
 • Her ay profesyonel ayak bakımı yaptırınız.

Kişiye Özel Tabanlık Nedir?

Herkes farklı şekilde yere basar. Bazı insanlar içe, bazı insanlar dışa, bazıları öne, bazılarıysa geriye doğru eğimli olabilir. Bir ayak diğerinden çok daha fazla yük taşıyabilir. Bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur.

Ayağınızdaki bası problemi için tabanlık kullanacağınız zaman bu tabanlığın sizin ayağınıza uygun olarak yapılması gereklidir. Hazır tabanlıklar size özel üretilmediğinden bası probleminizi çözemez.

Size özel ölçüm yapılması için yürüme analizi yaptırmalısınız. Yürüme analizi, dinamik ve statik ölçümlerle hem ayakta dururken hem de  gerçek yürüyüş esnasında, basma probleminizi her bir adım için ölçer ve buna göre desteklenmenizi sağlayan tabanlık üretimi için veri oluşturur.

Pozitif Ayaklar'da yürüme analizi ücretsizdir.

Neden Yürüme Analizi ?

Yürüme analizi, yürürken vücut ağırlığınızın ayak tabanına ne şekilde dağıldığını ölçmek üzere kullanılan bir sistemdir.

Tamamı sensörlerle kaplı bir bant üzerinde yürürken sensörler aldığı bilgiyi bilgisayar ekranına yansıtır ve siz tabanınızda daha çok bası alan yerleri kendiniz de görebilirsiniz.

Bu analiz sadece ayakta durarak statik bir şekilde yapıldığında eksik bilgi verir. Verilerin tam olması için hem statik duruşunuz hem de yürürken ölçümlenen dinamik bası şekliniz alınmalıdır.

Vücut ağırlığınız tabanınıza eşit bir şekilde dağılmadığı zaman, basış şeklinize göre bacaktan boyuna kadar sebebi bulunamayan ağrılarla boğuşabilirsiniz. Ayrıca tabanda en yoğun basınç alan bölgeler nasırlaşarak kendini korumaya alacak ve kronikleşen nasırlarınız olacaktır.

Yürüme analizi ile statik ve dinamik olarak basış şekliniz ölçüldükten sonra eğer ihtiyacınız olduğu tespit edilirse, alınan ölçüme göre sizin için tabanlık üretilir. Bu tabanlık dışarıdan satın alacağınız tabanlıklardan çok farklıdır çünkü sizin basış probleminize özel olarak, boyunuz ve vücut ağırlığınız hesaplanarak üretilmiştir. Hazır tabanlıklarda ise sizinle aynı ayak numarasına sahip herkes için aynı tabanlık sunulur.

Merkezimizde yürüme analizi ücretsizdir.

Silikon Destekler Yararlı Mıdır?

Ayağınızda sürtünmeye karşı korunması gereken yerlerde ya da yanlış ayakkabı seçimiyle baskıdan dolayı deforme olmuş yapıyı desteklemek üzere el ayak bakımı uzmanınız silikon destekler kullanmanızı önerebilir.  Her ayak birbirinden farklı olduğu için önerilecek olan destek malzeme de ayaktaki probleme göre uzman tarafından tamamen kişiye özel olarak tespit edilir.

Ayağınızda problemler oluşmasına neden olan durumlar destek ürünler ve ateller ile bertaraf edilirse, problemler bir yandan çözülürken bir yandan da yeniden oluşması engellenmiş olur.

Özellikle başlangıç seviyesindeki hallux valgus, bunyon ya da başparmakta kemik çıkıntısı olarak bilinen deformitede destekleyici silikon ürün kullanmak, problemin daha da ilerlemesine engel olacağı gibi düzelme de sağlar. İlerleyen durumlarda ise maalesef silikon destek düzelme için yeterli olmaz sadece daha da kötü olmasına engel olur. Bu sebeple başlangıç seviyesinde müdahale etmek önemlidir.

Silikon destekleri incelediğinizde farklı kalitelerdeki hammaddeden dolayı aynı gibi görünen ürünleri çok farklı fiyatlara bulabilirsiniz. Satın alacağınız ürünü inceleyip sağlamlığını, yumuşaklığını ve ayağınıza rahatsızlık vermeden kullanılabilir olmasını değerlendirmelisiniz.

Günlük Ayak Bakımınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler ?

 1. Tırnaklarınızı kenarları dışarıda kalacak şekilde küt kesmeye dikkat etmelisiniz.
 2. Çok dar ayakkabılar giymekten kaçınmalısınız.
 3. Duş sonrası ayaklarınızı, parmak aralarınızı çok iyi kuruladığınızdan emin olmalısınız. Saç kurutma makinesinin soğuk ayarını kullanarak da tam bir kuruluk sağlayabilirsiniz.
 4. Yatmadan önce sadece 1 dakika ayırıp ayaklarınızı profesyonel bir ürünle nemlendirmeniz topuktaki kurumaların önüne geçecektir.

Yeniliklerimiz ve Kampanyanlarımız İçin Bize Ulaşın !

Çalıştığımız Markalar